Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#На_часі: про податкові новації розповіли податківці Чемеровецької ДПІ

опубліковано 14 січня 2022 о 11:39

Про податкову амністію, порядок застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 1 січня 2022 року, електронні сервіси ДПС та інші новації податкового законодавства розповіла фахівець Чемеровецької ДПІ Оксана Решетник.

Оксана Решетник проінформувала присутніх про новації у сфері готівкового обігу для платників єдиного податку ІІ-ІІІ груп, згідно з якими з початку наступного року застосування реєстраторів розрахункових операцій стає обов’язковим для вказаної категорії підприємців. Детально розповіла про порядок ведення обліку товарних запасів за місцем продажу (господарському об’єкті), який затверджено наказом Міністерства фінансів  України від 03.09.2021р. №496.

Оксана Решетник наголосила, що вести облік товарних запасів зобов’язані  фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які зареєстровані платниками податку на додану вартість та підприємці другої - четвертої груп, які здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, реалізацію ювелірних виробів.

Також Оксана Решетник акцентувала увагу платників податків на перевагах застосування касових апаратів та програмних РРО при веденні господарської діяльності та роз’яснила порядок реєстрації програмних РРО.

Крім цього, нагадала присутнім про кампанію  одноразового добровільного декларування. Зокрема, хто може скористатися одноразовим добровільним декларуванням та протягом якого періоду потрібно декларувати активи, в які терміни необхідно сплачувати податок, а також які активи звільняються від декларування.

На завершення зустрічі Оксана Решетник розповіла про переваги сплати податків і зборів через єдиний рахунок, про електронні сервіси ДПС.