Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Актуально: на зустрічі з бізнесом обговорили новації податкового законодавства

опубліковано 14 січня 2022 о 11:38

Фахівцями Білогірської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області проведено зустріч з з cуб’єктами господарювання щодо новацій податкового законодавства, застосування РРО чи ПРРО платниками єдиного податку, а також можливості скористатись одноразовим декларуванням.

Податківці нагадали про необхідність з 1 січня 2022 року обов’язкового використання РРО/ПРРО підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування II-IV груп та здійснюють  готівкові розрахунки. Також зупинився і на законодавчих нормах, якими передбачено звільнення ФОПів від обов’язкової фіскалізації – перед усім це стосується “cпрощенців” І групи та фізосіб-підприємців, що здійснюють діяльність у сільській місцевості, за умови не перевищення ними обсягу річного доходу понад 167 розмірів мінімальної заробітної плати.

Також розповіли про цифровий аналог звичного касового апарату – ПРРО, який можна встановити безкоштовно. Микола Іванішин зазначив, що більш детально дізнатися про ПРРО можна на офіційному сайті ДПС України, на якому розміщений функціональний банер «Програмні РРО». Тут містяться нормативно-правові акти, повідомлення, роз’яснення, відео уроки тощо.

Окрім того, податківці нагадали про початок деклараційної кампанії доходів громадян за 2021 рік, та перелічили види доходів, які необхідно задекларувати.

Однією з тем зустрічей стало й обговорення перебігу одноразового добровільного декларування активів громадян, з яких в минулому не були сплачені в повному обсязі податки та збори. Податкова амністія триватиме до 1 вересня 2022 року, й саме до цього часу у громадян є час легалізувати свої неоподатковані статки.