Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

#Онлайн_зустріч: роз’яснення одноразового добровільного декларування як фактор досягення результату

опубліковано 08 вересня 2021 о 15:45

У Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області у форматі ZOOM відбувся семінар за участю заступника начальника ГУ ДПС Вячеслава Семенюка щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Наголошено, що 21 липня 2021 року  набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, які внесені Законом України від 15 червня 2021 року №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Внесені зміни передбачають одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами, яке проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року. Одноразова (спеціальна ) декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Вячеслав Семенюк зазначив, що для ефективної імплементації закону податковою службою організовано численні інформаційно-комунікаційні заходи на рівні територіальних громад та в онлайн форматі.  

Загалом під час онлайн зустрічі з представниками громадськості роз’яснено основні норми та положення закону, прийняття декларації, її форма тощо.  

Так, декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Це –  фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, та фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків.     

Декларація подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, безпосередньо платниками в електронній формі засобами Електронного кабінету.

Під час семінару наголошувалося, що декларація підлягає лише камеральній перевірці, тобто на предмет наявності арифметичних та логічних помилок.  Проведення перевірок податківцями щодо джерела походження активів, набутих декларантом, заборонено. Також задекларована інформація не може бути використана при проведенні планових перевірок або як докази у кримінальних  провадженнях тощо.

Також окреслені основні вектори інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо інформування платників про можливості закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Семінар пройшов у форматі конструктивного діалогу, його учасники отримали відповіді на питання, які для них були важливі.