Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про податки та податкові сервіси розповіли студентам податківці Хмельницької ДПІ

опубліковано 16 листопада 2023 о 16:01

Сьогодні студенти ВНЗ МАУП мали унікальну нагоду дізнатись більше про роботу податкової служби. Їхня екскурсія до Центру обслуговування платників Хмельницької ДПІ відкрила можливість зануритися у світ роботи цієї служби, а начальник ДПІ, Ганна Завроцька, розкрила ключові принципи податкової системи,  зупинилась на адміністративних послугах, які надаються податковою службою та розповіла про інновації у податковій сфері. 

Також студентам цікаво було дізнатись як зареєструвати власну справу, обрати систему оподаткування, які податки сплачують підприємці та яку звітність подавати до податкової.

Крім цього, Ганна Завроцька розповіла про сучасні нововведення та електронні сервіси ДПС, зокрема Електронний кабінет платника та застосунок «Моя податкова», за допомогою яких платники податків мають можливість листуватися з податковою, подавати податкову звітність, отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, довідку про суми отриманих доходів та сплачених податків, переглянути повідомлення-рішення на сплату майнових податків, подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за навчання тощо.  

Однією з тем, яку присутні винесли із зустрічі, була можливість отримання податкової знижки за навчання для тих студентів, хто навчається на платній формі навчання. Для отримання цієї знижки студентам, які працюють чи їх батькам, в залежності, хто оплатив за навчання необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи.     

Також посадовиця розповіла про обов’язок підприємців, які здійснюють готівкові операції використовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні РРО.  При цьому зазначила, що з 1 жовтня 2023 року за здійснення діяльності без РРО, застосовуватимуться штрафні санкції. Неоминула Ганна Завроцька і питання оподаткування благодійної допомоги в Україні, яка надається внутрішньо переміщеним особам.

На завершення зустрічі Ганна Завроцька побажала студентам успішного навчання, досягнення поставлених цілей та стати у майбутньому сумлінними платниками податків.