Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Зустріч з платниками податків стосовно змін податкового законодавства

опубліковано 23 січня 2023 о 14:08

Відбулася робоча зустріч начальника Летичівської ДПІ Олени Савіцької та начальника фінансового відділу Летичівської ОТГ Смаглюк Людмилою щодо виконання бюджетних розписів у 2023 році.

Учасники зустрічі обговорили питання стану виконання бюджетів громад за 2022 рік та пошуку резервів наповнення місцевого бюджету на 2023 рік, зокрема сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю, в тому числі погашеня заборгованості, яка виникла в попередніх періодах.

Крім цього, Олена Савіцька ознайомила присутніх з новаціями податкового законодавства, зокрема щодо зміни розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2023 року, розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і, відповідно, зміни сум єдиного податку, які необхідно буде платити суб’єктам господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (1 та 2 групи).

Розповіла керівник і про запровадження мінімального податкового зобов’язання. За її словами, це мінімальне зобов’язання зі сплати податків, які необхідно сплатити платникам податків за користування або володіння сільгоспугіддями, і включає в себе податок на прибуток підприємств, ПДФО, військовий збір, єдиний та земельний податок.

Також посадовиця нагадала, що з 1 січня 2023 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року та зазначила випадки, в яких подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим. Водночас звернула увагу, що для зручності  та спрощення процедури декларування доходів, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.

Крім цього, Олена Савіцька повідомила про можливість до 1 березня п.р. скористатися правом на податкову амністію, тобто легалізувати активи, при придбанні яких не були сплачені податки або сплачені не в повному обсязі.

Задля якісної та оперативної комунікації податкової служби області з бізнес-спільнотою і громадськістю та забезпечення ефективного зворотного зв’язку функціонує електронна скринька комунікаційної податкової платформи Головного управління ДПС у Хмельницькій області за адресою km.ikc@tax.gov.ua