Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Віньковецької ДПІ провели тренінг для платників з питань користування Електронним кабінетом

опубліковано 24 лютого 2023 о 10:53

У Віньковецькій ДПІ на постійній основі проводяться роз’яснення платникам щодо необхідності своєчасної та в повному обсязі сплати податків і зборів до бюджетів, неухильного дотримання законодавства.

Зокрема, систематично проводиться роз’яснювальна робота з платниками щодо переваг подання звітності в електронному вигляді та належного заповнення платіжних документів для вірного їх зарахування.

В разі необхідності податківці надають кваліфіковану практичну допомогу щодо використання електронних сервісів ДПС України.

Основними перевагами використання електронних сервісів ДПС України, зокрема електронного кабінету платника податків, є економія робочого часу платника податків, відсутність необхідності придбавати бланки звітних документів, уникнення черг, оновлення версій документів звітності, оперативність обробки отриманої інформації, підтвердження подання звітності, постійне оновлення програмного забезпечення, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів, ін. 

Електронний кабінет платника податків – сервіс, за допомогою якого можна надсилати до органів ДПС електронні документи, податкову звітність, отримати довідки про відсутність заборгованості, необхідну інформацію із загальнодоступних реєстрів та надсилати запитати чи заяви для отримання необхідних даних.

В зв’язку з введенням воєнного стану, режим онлайн Е-кабінету дещо скоротився, тепер робота сервісу триває з 8:00 до 18:00 год. в робочі дні. Таке запровадження скероване на захист прав платників, збереження та захист баз даних.

Електронний кабінет складається з відкритої (загальнодоступної інформації) та приватної частини (особистого кабінету). Вхід до особистого кабінету здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису (https://cabinet.tax.gov.ua).

Крім того, платникам роз’яснено особливості одноразового добровільного декларування активів громадян, декларування 2023, обов’язковість легалізації найманої праці, застосування РРО/ПРРО, ведення обліку товарних запасів СГ, забезпечення використання електронних платіжних засобів, ліцензування господарської діяльності, необхідності погашення податкового боргу та ін.