Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про фіскалізацію розрахункових операцій розповідають Дунаєвецькі податківці

опубліковано 30 серпня 2023 о 16:08

Під час робочих зустрічей з платниками податків заступник начальника Дунаєвецької державної податкової інспекції Оксана Стеценко розповідає про порядок нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання за земельні частки (паї), проведення звірки з нарахування МПЗ; вимоги Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX" Про внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану".

Податківець також проінформувала щодо обов’язку використання РРО/ПРРО та порядку їх реєстрації; нагадала про обов’язок погашення податкового боргу; про належне відображення даних по сплаті податків, заповнення «Призначення платежу» в умовах дії міжнародного стандарту ІSО 20022; про переваги використання сервісу «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua)», про обов’язковість використання офіційно оформленої найманої праці.

Крім того, посадовець розповіла платникам про переваги використання Електронного кабінету. При цьому відмітила, що цей сервіс надає змогу здійснювати в режимі on-line перегляд інформації з реєстрів ДПС; перегляд та подання податкової, пенсійної та статистичної звітності до ДПС; електронне листування з органами ДПС; надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків тощо; отримання інформації про стан розрахунків з бюджетами; реєстрацію податкових та акцизних накладних; доступ до даних ЄРПН в режимі реального часу щодо складених платниками ПДВ чи їх контрагентами податкових накладних;подання платниками заяв та отримання ними довідок про відсутність заборгованості в електронному вигляді тощо. 

Також поінформувала яким чином можна отримати довідку про доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків через Електронний кабінет платника. Посадовець відмітила, що вкладка «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету надає можливість користувачу після проходження електронної ідентифікації сформувати, підписати та надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – Запит). Запит заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків. Відповідь на запит (Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді) можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» або у вкладці «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» переглянути Відповідь № 2, сформовану на поданий Запит.  

Оксана Стеценко відповіла на запитання щодо самостійної реєстрації ПРРО, надала покрокову інструкцію для такої реєстрації.