Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Старокостянтинові податківці та представники громади вели мову про особливості нарахування та сплати МПЗ

опубліковано 30 серпня 2023 о 16:06

Начальником Старокостянтинівської державної податкової інспекції Сергієм Дем’янюком проведено 30.08.2023 відеоконференцію на платформі ZOOM з посадовими особами та старостами старостинських округів Старокостянтинівської міської територіальної громади, Миролюбненської сільської територіальної громади та Староостропільської сільської об'єднаної територіальної громади.

Обговорено питання проведення нарахування мінімального податкового зобов’язання, а також на проведення, в т.ч. із залученням органів місцевого самоврядування, роз’яснювальної роботи серед платників податків про об’єкти, які підпадають під МПЗ, щодо порядку визначення МПЗ фізичним особам, про їх права та обов’язки, зокрема умов, за яких фізичним особам МПЗ не нараховується, термінів сплати узгоджених податкових зобов’язань з МПЗ, платіжні реквізити для сплати таких зобов’язань, а також можливості проведення звірки у разі незгоди із сумою податкового зобов’язання.

Наголошено, що громадяни зобов'язані подавати органам ДПС відомості про зміну даних (в тому числі реєстрацію зміни місця проживання). Такі відомості можна подати особисто до контролюючого органу або в електронному вигляді, не відвідуючи орган ДПС, а скориставшись електронним сервісом ІТС «Електронний кабінет».

Сергій Дем’янюк розповів про вимоги Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX" Про внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану" та ін.

Податківець також надав вичерпну інформацію щодо переваг праці суб’єктів господарювання в правовому полі; зазначив щодо особливостей застосування спрощеної системи оподаткування з 01 серпня 2023 року, про обов’язок погашення податкового боргу; про належне відображення даних по сплаті податків, заповнення «Призначення платежу» в умовах дії міжнародного стандарту ІSО 20022; про переваги використання сервісу «Електронний кабінет», про терміни сплати бюджетних платежів, про можливість отримання податкової знижки.