Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про нюанси застосування РРО/ПРРО та новації Закону №3219 – під час зустрічі з представниками Ярмолинецької територіальної громади

опубліковано 30 серпня 2023 о 13:45

Начальник Ярмолинецької державної податкової інспекції Світлана Павлюковська під час робочої зустрічі з представниками Ярмолинецької територіальної громади провела роз’яснювальну роботу з питань застосування РРО/ПРРО та новацій Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX" Про внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану" та ін.

Під час  заходу посадовець звернула увагу на особливості застосування РРО та платіжних терміналів при здійсненні готівкових розрахунків, зокрема платниками спрощеної системи оподаткування, ознайомила суб’єктів господарювання з перевагами використання програмних РРО, ведення товарного обліку тощо. 

Також розповіла платникам про особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01 липня 2023 року та з 01 жовтня 2023 року у зв’язку з прийняттям Закону України № 3219-IX. Разом з тим акцентувала увагу  учасників зустрічі на  детінізацію розрахунків в сфері торгівлі. 

Наостанок Світлана Павлюковська роз’яснила порядок реєстрації касової техніки та новітніх ПРРО в органах податкової служби та наголосила на перевагах використання суб’єктами господарювання електронних сервісів ДПС. Також надала вичерпну інформацію щодо переваг праці суб’єктів господарювання в правовому полі; зазначила щодо особливостей застосування спрощеної системи оподаткування з 01 серпня 2023 року, про обов’язок погашення податкового боргу; про належне відображення даних по сплаті податків, заповнення «Призначення платежу» в умовах дії міжнародного стандарту ІSО 20022; про переваги використання сервісу «Електронний кабінет», про терміни сплати бюджетних платежів, про можливість отримання податкової знижки.