Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про використання РРО/ПРРО та МПЗ говорили під час зустрічі в Зіньківській ОТГ

опубліковано 30 серпня 2023 о 13:43

Начальник Віньковецької державної податкової інспекції Андрій Щербанюк під час робочої зустрічі в Зіньківській ОТГ з старостами сіл розповів про механізм нарахування МПЗ фізичним особам, зазначив щодо дотримання термінів сплати узгоджених податкових зобов’язань, можливості проведення звірок, порядку укладання та реєстрації договорів (угод) про користування земельними ділянками, про обов’язок підприємців при розрахунках із покупцями та одержувачами послуг застосовувати РРО/ПРРО. 

«Платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО залежно від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або гаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/» - зазначив Андрій Щербанюк.

Учасники зустрічі проаналізували вимоги Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX" Про внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану" та ін.

Податківець також надав вичерпну інформацію щодо переваг праці суб’єктів господарювання в правовому полі; зазначив щодо особливостей застосування спрощеної системи оподаткування з 01 серпня 2023 року, про обов’язок погашення податкового боргу; про належне відображення даних по сплаті податків, заповнення «Призначення платежу» в умовах дії міжнародного стандарту ІSО 20022; про переваги використання сервісу «Електронний кабінет», про терміни сплати бюджетних платежів, про можливість отримання податкової знижки.

В результаті діалогу лідери місцевого самоврядування висловили готовність доєднатися до проведення просвітницької роботи серед населення.