Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Актуально: відбулась робоча зустріч податківців Білогірщини з представниками бізнесу щодо недопущення боргів

опубліковано 18 травня 2022 о 10:31

Відбулась зустріч начальника Білогірської ДПІ Василя Олуйка з представниками бізнесу. На зустрічі обговорювались питання забезпечення наповнення місцевого бюджету у воєнний час, сплати заборгованих сум з земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки тощо.

Особливу увагу керівник податкової інспекції звернув на заходи, які вживаються податківцями з метою скорочення боргу та зауважив, що переліки боржників по майнових податках буде розміщено на інформаційних стендах в ЦОП.

Водночас, посадовець зауважив, що громадяни можуть перевірити інформацію про наявність чи відсутність податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом. Крім того, фізичні особи мають право звернутися до податкової інспекції для проведення звірки даних по нерухомому чи рухомому майну та земельному податку.

Як зазначив Василь Олуйко, сумлінне виконання податкових зобов’язань громадян перед державою зараз важливо як ніколи, адже вчасно сплачені податки не лише забезпечує економічну підтримку громади та гарантує соціальні виплати, а є вагомою складовою для пришвидшення перемоги над ворогом.

Очільник ДПІ також нагадав присутнім, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є щорічна кампанія декларування доходів громадян. Фізичні особи, які отримали неоподатковані доходи у 2021 році, зобов’язані заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2022 року. Також зазначив, що цьогоріч громадяни, які не мали можливості подати декларацію вчасно, зможуть виконати свій обов’язок пізніше, адже  термін подання таких декларацій подовжено на шість місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Водночас податківець звернув увагу на участь потенційних декларантів у кампанії одноразового декларування, зазначивши,  якщо громадяни мають бажання легалізувати неоподатковані в минулому активи, вони можуть подати до органів ДПС добровільну декларацію та, сплативши одноразовий збір.

Крім цього, очільник ДПІ розповів про зміни чинного законодавства, які прийнято в зв’язку із введенням воєнного стану. Зокрема, зазначив, що з квітня цього року і на період дії  воєнного стану підприємці-спрощенці першої та другої груп право сплачувати єдиний податок мають добровільно, а з березня усі підприємці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок. При цьому Василь Олуйко наголосив, що у разі несплати ЄВ підприємцям не буде зараховуватись страховий стаж.  Обговорили також  проблемні питання застосування РРО в умовах сьогодення.

Крім цього поінформував про відновлення фактичних перевірок бізнесу. Зокрема, зазначив, що податківцями проводяться обстеження закладів торгівлі на предмет дотримання рівня цін на основні продовольчі товари та наявність платіжних банківських терміналів. Такі перевірки, за словами керівника ДПІ, проводиться у разі отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення або отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

«Зараз, як ніколи, ми згуртовані і тримати економічний фронт – це не менш важлива задача для нашої держави», – зазначив Василь Олуйко.