Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Все_буде_Україна: про наповнення місцевого бюджету йшлося на зустрічі податківців та представників бізнесу у Красилові

опубліковано 16 травня 2022 о 09:15

Начальник Красилівської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Олексій Шишин провів робочу зустріч з бізнесом з питань декларування доходів, сплати поточних зобов’язань.

На зустрічі обговорювались питання забезпечення наповнення місцевого бюджету воєнний час, сплати заборгованих сум з земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки тощо.

Як зазначив Олексій Шишин, сумлінне виконання податкових зобов’язань громадян перед державою зараз важливо як ніколи, адже вчасно сплачені податки не лише забезпечує економічну підтримку громади та гарантує соціальні виплати, а є вагомою складовою для пришвидшення перемоги над ворогом.

Очільник ДПІ також нагадав присутнім, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є щорічна кампанія декларування доходів громадян. Фізичні особи, які отримали неоподатковані доходи у 2021 році, зобов’язані заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2022 року. Також зазначив, що цьогоріч громадяни, які не мали можливості подати декларацію вчасно, зможуть виконати свій обов’язок пізніше, адже  термін подання таких декларацій подовжено на шість місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Водночас Олексій Шишин нагадав і про кампанію одноразового декларування, зазначивши,  якщо громадяни мають бажання легалізувати неоподатковані в минулому активи, вони можуть подати до органів ДПС добровільну декларацію та, сплативши одноразовий збір.

Крім того під час зустрічі обговорили основні зміни у податковому законодавстві, зокрема щодо Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 №2120-ІХ, Закону № 2142-IX, Закону № 1914-IX, №1946-ІХ, тощо. Йшлося щодо можливості переходу на сплату єдиного податку за ставкою 2 вiдсотки доходу пiсля 01 квітня 2022 року, декларування доходів громадян та про проблемні питання застосування РРО в умовах сьогодення.

Посадовець поінформував присутніх про відновлення фактичних перевірок бізнесу. Зокрема, зазначив, що податківцями проводяться обстеження закладів торгівлі на предмет дотримання рівня цін на основні продовольчі товари та наявність платіжних банківських терміналів. Такі перевірки, за словами керівника ДПІ, проводиться у разі отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення або отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.