Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Актульно: основа стабільних надходжень громади – це сплата податків і зборів

опубліковано 23 листопада 2021 о 11:41

Днями податківці Старосинявщини провели робочу зустріч із представниками територіальної громади щодо проведення спільних заходів з відпрацювання наявних резервів збільшення надходжень платежів до бюджету громади та популяризації одноразового добровільного декларування.

Під час спілкування начальник ДПІ Галини Гук та заступник голови Старосинявської селищної територіальної громади Надія Вікарська обговорили питання стану надходжень до бюджету територіальної громади, погашення заборгованості з податків та зборів, налагодження співпраці та напрацювання спільних заходів щодо збільшення наповнення бюджету громади.

Наголошено, що фахівцями податкової служби постійно здійснюються заходи в межах повноважень щодо зменшення заборгованості.

Учасники обговорили перспективи погашення боргів з податків і зборів, вжиття заходів з легалізації праці та доходів громадян, питання залучення до оподаткування земель та об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки тощо. Також нагадала, що фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється через офіційний вебпортал ДПС.

Крім цього податківець зауважила, що у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.

Окремою темою обговорення учасників став розгляд особливостей одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб, що стартувало 1 вересня 2021 р. та триватиме впродовж року. Зокрема, податківець дав відповіді на ряд запитань: які саме активи підлягають декларуванню, хто з громадян може скористатися правом на податкову амністію, які затверджені ставки одноразового збору та як заповнити одноразову декларацію тощо.

Крім того, звернуто увагу присутніх на актуальність сервісу «Електронний кабінет» для суб’єктів господарювання і громадян та нагадав, що з 1 січня 2021 року функціонує єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску, який платники податків за бажанням може використовувати для сплати грошових зобов’язань.

«Загалом за підсумками зустрічі вирішено активізувати подальшу співпрацю податкової служби та селищної територіальної громади для здійснення спільних заходів щодо забезпечення збільшення надходжень до місцевого бюджету, пошуку резервів для його наповнення, шляхів погашення заборгованості та популяризації податкової амністії», - розповіла Галина Гук.