Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Актуально: про добровільне декларування під час зустрічі з громадянами Летичівської ОТГ

опубліковано 12 жовтня 2021 о 16:44

Начальник Летичівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Олена Савіцька провела зустріч з платниками з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування.

На початку діалогу Олена Савіцька повідомила, що 21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15.06.2021 №1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (далі – Закон №1539-IX). Закон №1539-IX визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке розпочато з 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

Податківець  звернула  увагу, що декларант самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені ним у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.  Декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені Законом №1539-IX норми, визначені у п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI.

«У разі відсутності у фізичної особи активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями до контролюючого органу подавати не потрібно», - зауважила посадовець.

Начальник ДПІ Олена Савіцька також зробила акцент на тому, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».