Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Полонщині відбулася зустріч щодо актуальних питань одноразового добровільного декларування

опубліковано 29 вересня 2021 о 15:57

В рамках проведення інформаційно – роз’яснювальної кампаніі з одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб в Полонській ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області начальником Юрієм Корнелюком  проведено зустріч з платниками податків.

 В ході зустрічі очільником ДПІ розглянуто ряд питань, пов’язаних з одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням фізичними особами належних їм активів та сплатою одноразового збору до бюджету, використання електронних сервісів ДПС, подання звітності в електронному вигляді та новацій податкового законодавства тощо.

Юрій Корнелю нагадав присутнім, що 21 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 15.06.2021 № 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (далі – Закон № 1539-IX).

Закон № 1539-IX визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 01 вересня  2021 року до 01 вересня 2022 року.

Так, громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 01 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.

Відповідно до Закону № 1539-IX, сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі через електронний кабінет платника.

Посадовець акцентував увагу на тому, що подача добровільної декларації – це право, а не обов’язок фізичної особи. Виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були оподатковані.

Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.