Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Актуально: у Чемеровецькій ДПІ відбулася зустріч з платниками з актуальних податкових питань

опубліковано 10 вересня 2021 о 08:15

Начальник Чемеровецької ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валентина Гнатовська провела зустріч з платниками податків, під час якої обговорені зміни в податковому законодавстві, у тому числі питання одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Валентина Гнатовська  зазначила, що 21 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», яким доповнено розділ XX Податкового Кодексу України новим підрозділом 9-4 «Особливості застосування одноразового (спеціального добровільного декларування активів фізичних осіб».

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01.01.2021 року.

Фізична особа, яка хоче скористатися таким декларуванням, має право добровільно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію до ДПС України в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У вказаній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Керівник ДПІ звернула увагу, що подання декларації передбачає сплату збору в порядку, строки і розмірах, встановлених Податковим кодексом України. 

Із задекларованих активів громадянин має сплатити збір, зокрема, 5% щодо валютних цінностей на рахунках в банках, а також інших активів; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також інших активів, що знаходяться за кордоном; 2.5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Більш детально щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів можна ознайомитись за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/.