Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Актуально: ізяславські податківці популяризують податкову амністію через спілкування з платниками у ЦОП

опубліковано 09 вересня 2021 о 13:39

Право громадян на одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке передбачене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», стало предметом роз’яснень та популяризації у ході зустрічей з платниками у Центрі обслуговування платників податків Ізяславської  державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Хмельницькій області.

Як зазначила начальник Ізяславської ДПІ, скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків, з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року.

Під час спілкування обговорено законодавчі норми, що визначають перелік активів, які слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, приклади заповнення форми одноразової добровільної декларації та порядок її подання через Електронний кабінет платника.

«Якщо представники суспільства хочуть стати частиною змін, то вони мають використати законодавчо встановлене право на такі зміни. Податкова амністія як елемент детінізації економіки забезпечує легалізацію активів і сплату податків. Над цим варто замислитися і діяти у рамках правового поля, яким чітко визначено правила гри», - зазначила Олександра Семендяк.