Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

#Актуально: податкові новації та механізми співпраці обговорили на Староконстянтинівщині

опубліковано 12 серпня 2021 о 10:59

Начальник Староконстянтинівської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Марія Коломієць спільно з працівниками Старокостянтинівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості провели зустріч з фізичними особами, щодо порядку реєстрації ФОП, системи оподаткування, електронних сервісів ДПС. Доведено інформацію про одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб.

Марія Коломієць розповіла, що декларантами є фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об’єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків. Водночас зазначила, що не можуть подавати декларацію малолітні, неповнолітні або недієздатні особи, особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні санкції та особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації з метою запобігання корупції, тобто держслужбовці.

За словами керівника ДПІ, добровільному декларуванню підлягають валютні цінності, нерухоме та рухоме майно, земельні ділянки, цінні папери, паї у майні юридичних осіб, інші корпоративні права; будь-які джерела отримання дивідендів чи інших видів доходу, наприклад, депозит у банку, права інтелектуальної власності, пам’ятні монети і банкноти. Для того, щоб задекларувати готівкові гроші, які не розміщені на рахунку в банку їх потрібно розмістити на спеціальному рахунку в банку України до подання декларації.

Також Марія Коломієць розповіла за якими ставками оподатковуються задекларовані активи. «За валютні цінності на рахунках у банках в Україні, а також інші активи, що знаходяться в Україні необхідно буде сплатити збір за ставкою 5 відсотків, - сказала начальник податкової, - за  валютні цінності та інші активи, що знаходяться за кордоном збір розраховується за ставкою 9 відсотків, з номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року необхідно буде сплатити збір за ставкою 2,5 відсотки. Для сплати нарахованої суми збору законом надано 30 календарних днів після подання декларації».

Водночас очільниця додала, що Законом передбачена можливість розбити платіж на 3 роки, але за вищими ставками. Так, за майно в Україні ставка зросте з 5 до 6 відсотка, за закордонні цінності – з 9 до 11,5 відсотка, за вартість державних облігацій України  – з 2,5 до 3 відсотків.

Також наголошено, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом в електронній формі через електронний кабінет платника.

Крім того, податківець наголосила на актуальності своєчасної сплати податкових платежів, збільшення легалізованих робочих місць а також проаналізувала норми вказаного закону щодо об’єктів та суб’єктів такого декларування, ставок збору та порядку подання декларації, домовились про співпрацю щодо проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед населення.

 На завершення зустрічі Марія Коломієць зазначила, якщо ми хочемо змін в майбутньому, ми повинні розпочати ці зміни вже сьогодні і одноразове декларування – один з найважливіших кроків до нашої мети.