Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Процедура припинення підприємницької діяльності

опубліковано 09 червня 2021 о 15:37

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує платникам податків про процедуру припинення підприємницької діяльності. Підприє́мницька дія́льність — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик, господарська діяльність із метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Ця діяльність завжди носить ризиковий характер. Якщо підприємець не отримує очікуваних доходів, то може в добровільному порядку припинити  власну господарську діяльність.

Проте процедура припинення підприємницької діяльності  має свої поступові кроки.

1 крок: зняття з обліку в Держреєстрі

Підприємцеві потрібно подати державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Заяву можна подати в паперовій або електронній формах:

- в паперовій формі заява подається особисто заявником.  При собі потрібно мати документ, який посвідчує особу (паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України/паспортний документ іноземця/посвідчення особи без громадянства/посвідку на постійне чи тимчасове проживання). Заяву може подати і довірена особа. В такому випадку крім паспорта  вона повинна пред'явити оригінал або нотаріально засвідчену копію довіреності.

Також можна відправити заяву  поштою. У разі надсилання поштового відправлення, справжність підпису заявника повина бути нотаріально посвідчена.

- в електронній формі документи подаються заявником через портал електронних сервісів. Скористатися таким способом надання документів можуть тільки ті ФОП, які отримали електронний цифровий підпис (ЕЦП).

2 крок - зняття з обліку в ДПС, Державній службі статистики та Пенсійному фонді

Датою зняття з обліку ФОП вважається день отримання даних про держреєстрацію припинення ним підприємницької діяльності.

Державна служба статистики в день отримання таких відомостей повністю припиняє будь-які відносини з підприємцем.

В Пенсійному Фонді ФОП буде знятий з обліку як платник ЄСВ, тільки якщо не має заборгованості зі сплати внеску, після проведення передбачених законодавством перевірок.

Державна податкова служба

Реєстрація закриття ФОП не знімає зобов'язань, які виникли у зв'язку з веденням підприємницької діяльності.

ФОП перебуватиме на обліку в органах ДПС як платник податків до проведення перевірки. При цьому, пам’ятайте, що в разі закриття ФОП потрібно:

- подати передбачену законодавством звітність;

- сплатити необхідні податки та збори (зобов'язання, які передбачені звітним періодом, і ті, що виникли раніше, але не були погашені вчасно).

3 крок - Закриття рахунків в банках

ФОП треба закрити наявні підприємницькі рахунки шляхом подачі відповідної заяви до відділення банку.


Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»