Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Робочі_зустрічі: у Теофіполі податківці спілкувались з платниками податків з питань виконання норм податкового законодавства

опубліковано 07 червня 2021 о 15:19

Відбулось засідання виконкому Теофіпольської селищної ради, у ході якого начальник Теофіпольської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валентина Грицаюк, у ході якого розглянуто актуальні питання наповнення бюджету.

«Важливим питанням є збільшення обсягів реалізації підакцизних товарів, видачі чеків кожному покупцеві за придбані підакцизні товари. Спільно з органами місцевого самоврядування ми шукаємо і реалізуємо резерви реалізації додаткових надходжень до місцевого бюджету. Актуальною є легалізація тіньової зайнятості, особливо у фермерських господарствах», - зазначила Валентина Грицаюк.

У своєму виступі податківець роз’яснила присутнім, що лише легальне працевлаштування гарантує людині її конституційні права. Акцентувала увагу на недопустимості допущення працівників до роботи без повідомлення про прийняття працівника на роботу та без укладання трудового договору.

Також посадовець нагадала присутнім, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072) передбачена можливість для платників податків скористатися процедурою списання штрафних санкцій та пені. (підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 23).

Згідно з процедурою, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців від дня набрання чинності Законом № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі до 10 червня 2021 року, списуються штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу. Тобто, штрафні санкції і пеня, пов’язані зі сплатою такого податкового боргу, не будуть застосовуватися, а нараховані будуть відкориговані до нульових показників.

Під час зустрічі роз’яснено порядок та особливості заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування за формою №20-ОПП, а також про застосування РРО/ПРРО.