Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларують отримані доходи одноосібники, що обробляють ділянки площею понад 2 га

опубліковано 15 квітня 2021 о 14:17

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України (далі

–ПКУ), відповідно до норм якого декларацію про майновий стан і доходи (далі - декларація) зобов’язані подавати і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (підпункт 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).

Крім того, при отриманні у 2020 році доходів від здавання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин – одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у декларації та сплачує податок з таких доходів за своєю податковою адресою.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники зобов’язані до 01 серпня року, що настає за звітним.

В ході проведення семінару фахівці також надали відповіді на питання стосовно декларування доходів у вигляді спадщини, дарунків, додаткового блага тощо.  

Нагадуємо, громадяни, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність мають право подати декларацію за 2020 рік до 01 травня 2021 року.

Останній день подання декларації – 30.04.2021.

 

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»