Начальник Шепетівської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Валентина Ординська провела робочу зустріч з працівниками та клієнтами Приватбанку , на якій розглянули питання заповнення платником реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.
Зокрема, Валентина Ординська розповіла присутнім, що Порядок заповнення реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.03.2023р №148 (далі – Порядок).
Обов’язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит «Призначення платежу», під час заповнення якого для платника у разі сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетний / небюджетний / єдиний / депозитний рахунок передбачено поля встановленого формату: «Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису»; «Номер рахунку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС); «Сума податку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС); «Інформація про податкове повідомлення (рішення)» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС); «Тип» (у разі сплати за оренду державного майна).
Посадовиця зазначила, що під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює з переліку полів, наведених у пункті 1 розділу ІІ цього Порядку, такі поля:
«Код виду сплати» - платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до цього Порядку;
«Додаткова інформація запису» - платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).
Зокрема, доведено до відома присутніх про можливість перевірки розрахунків з бюджетом, отримання податкового рішення щодо визначення зобов’язання по місцевих податках та подання звітності в онлайн режимі в ІКС «Електронний кабінет» та мобільному застосунку «Моя податкова».
Звернуто увагу на аспекти Національної стратегії доходів та комплаєнс – ризики в ДПС, дотримання вимог трудового законодавства, зокрема про гарантії оплати праці та своєчасної сплати податків. Наголошено на необхідності своєчасного виконання зобов’язань щодо перерахування платежів до бюджету.
Для комфорту платників у ГУ ДПС у Хмельницькій області працює Консультаційний центр з питань блокування накладних, подання таблиць даних та виключення з переліку «ризикових» (м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17). Контактні телефони консультаційного центру: (093) 0403072; (0382) 701845; (0382) 701848. Фахівці податкової служби готові надати кваліфіковані роз’яснення та практичну допомогу.