З метою налагодження комунікації з територіальною громадою днями відбулась робоча зустріч завідувача Славутського відділу обслуговування платників Шепетівської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Володимира Яремчука із головою Крупецької громади Валерієм Михалюком щодо новацій законодавства.
На початку зустрічі Володимир Яремчук акцентував увагу на пріоритетних завданнях податкової служби, зокрема щодо наповнення бюджету та створення ефективної системи обслуговування платників податків.
В ході спілкування посадовець розповів про Національну стратегію доходів як ключовий план для реформування податкової системи та вдосконалення процедур податкового адміністрування. При цьому відмітив, що стратегія спрямована на забезпечення фіскальних потреб країни на середньострокову перспективу та розрахована на шість років, з поступовим впровадженням змін до 2030 року.
Зустріч пройшла в режимі діалогу, під час якої учасники обговорили питання повноти нарахування та сплати належних платежів до бюджету, особливості трудового та податкового законодавства в частині сплати податку на доходи фізичних осіб та відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування податку до бюджету.
Крім того, посадовець розповів про кампанію декларування доходів – 2025 рік, зокрема які доходи підлягають обов’язковому декларуванню, які терміни подання декларації про майновий стан і доходи та сплати задекларованих сум. Декларування може стати інструментом не лише для виконання обов'язку перед державою, а й для повернення частини сплаченого податку. Також нагадав, що право на податкову знижку мають громадяни, які у 2024 році здійснювали витрати на: оплату навчання; погашення іпотечного житлового кредиту; будівництво доступного житла; благодійні внески; переобладнання транспортного засобу на біопаливо; оплату допоміжних репродуктивних технологій тощо.
При цьому декларацію для отримання податкової знижки можна подати до 31 грудня 2025 року. Але важливо враховувати, що право на податкову знижку не переноситься на наступний рік.
Володимир Яремчук акцентував, що кампанія декларування доходів – це не лише виконання вимог закону, а й внесок у розвиток місцевих громад. Кожен платник податків робить свій вклад у фінансування соціальних програм, медицини, освіти та обороноздатності країни.
Доведено до відома присутніх про можливість перевірки розрахунків з бюджетом та отримання податкового рішення щодо визначення зобов’язання по податку на нерухоме майно, земельному податку, мінімальному податковому зобов’язанню в ІКС «Електронний кабінет» та мобільному застосунку «Моя податкова».
Обговорювались питання сплати майнових податків, зокрема вжиття заходів з погашення податкового боргу із сумами до 3060 грн. та надано роз’яснення щодо правильності заповнення платіжних інструкцій платниками податків.
Для комфорту платників у ГУ ДПС у Хмельницькій області працює Консультаційний центр з питань блокування накладних, подання таблиць даних та виключення з переліку «ризикових» (м.Хмельницький, вул.Пилипчука, 17). Контактні телефони консультаційного центру: (093) 0403072; (0382) 701845; (0382) 701848. Фахівці податкової служби готові надати кваліфіковані роз’яснення та практичну допомогу.