Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Радіоетер: обговорено податкові пільги для мобілізованих ФОП та інші новації на хвилях «Українського радіо»

опубліковано 19 червня 2025 о 14:31

У студії суспільного радіомовлення «Українське радіо» журналістка Алла Коломея та начальник управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Хмельницькій області Оксана Дмитрієва обговорили важливі теми у сфері застосування податкового законодавства.

Медіакомунікація стосувалась актуальних кейсів сьогодення, зокрема обговорено податкові питання мобілізованих ФОПів та ветеранів: особливості застосування спрощеної системи, новації у сплаті військового збору та ЄСВ.

Податківець детальніше зупинилась на пільгах, які передбачено податковим законодавством для мобілізованих фізичних осіб – підприємців.

А саме, стаття 25 ПКУ передбачає що Самозайняті особи (фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного, звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV ПКУ. Звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розділу 14 ПКУ. Звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку відповідно до пункту 16-1 цього підрозділу.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи; копія військового квитка (або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу). Документи подаються до податкових органів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) документи подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Також посадовець розповіла про пільги для мобілізованих громадян по майнових податках (податок на землю, податок на нерухоме майно, орендна платна на землю), які встановлюють сільські, селищні ради та міські ради. Ставки місцевих податків і зборів розміщено на сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv/hmelnitska-oblast) та на сайтах органів місцевої влади.

У ході радіоетеру Оксана Дмитрієва нагадала, що у регіонах працюють «гарячі лінії», розроблено чіткі алгоритми дій для мобілізованих і демобілізованих ФОП. Зокрема, в Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області працюють номера телефонів: +38 (097) 232 17 98, +38 (096) 839 87 92.

Обговорено й інші податкові питання, електронні сервіси та інформаційні кампанії ДПС.

#Безбарєрність