Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відбулось внутрішнє навчання державних службовців з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства

опубліковано 16 січня 2025 о 11:24

Днями відбулось внутрішнє навчання державних службовців з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства, а саме на тему: «Дотримання вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів». Спікер заходу - фахівець відділу з питань запобігання та виявлення корупції Віталія Гарматюк. 

Для забезпечення доступу всіх працівників до навчання було використано програмний IT-продукт «ZOOM», що дозволило державним службовцям приєднатися до лекцій безпосередньо зі своїх робочих місць.

Під час навчання фахівці поділилися важливими знаннями. Зокрема, в рамках навчання було зауважено, що відповідно до статті 1 Закону України 14.10.2014 № 1700-VІІ «Про запобігання корупції», зі змінами (далі - Закон) конфлікт інтересів є потенційний і реальний та має наступні визначення:

- потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

- реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до статті 28 Закону державні службовці та інші суб'єкти владних повноважень зобов'язані:

- вживати заходи щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів, і т.і.

Заходи щодо врегулювання конфлікту інтересів, відповідно статті 29 Закону, існують зовнішні та самостійні. Рішення щодо зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів, приймає безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади. Вказане рішення приймається шляхом видання розпорядчого документу, в якому вказується, яким шляхом буде здійснюватись врегулювання конфлікту інтересів.

Відповідні роз’яснювальні заходи є невід’ємною частиною функціональних обов’язків уповноваженого підрозділу та будуть проводитись відповідно до актуальних надалі антикорупційних тематик.