Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо порядку заповнення Податкової декларації з плати за землю

опубліковано 16 серпня 2023 о 17:01

Щодо порядку заповнення Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Головне управління ДПС у Хмельницькій області, з метою усунення помилок платниками плати за землю - юридичними особами при заповненні Розділу І Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 №83 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.03.2022 за №303/37639) (далі - Декларація) звертає увагу на правильність заповнення граф Розділу І, ІІІ Декларацій.

Зокрема:

Графа 2- Інформація щодо категорії / цільового призначення земельних ділянок має відповідати інформації, зазначеній в документах, що засвідчують/підтверджують право власності/користування земельними ділянками. Проставляється номер арабськими цифрами (формат XX.XX) згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 № 821 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".

Графа 3- Зазначається вид права: 1 - власність; 2 - постійне користування; 3 - оренда.

Графа 7- Зазначається частка днів у місяці, розрахована за формулою: кількість днів володіння або користування у місяці / загальна кількість днів у місяці. Зазначається у форматі з чотирма десятковими знаками.

Графа 9 – Зазначається кадастровий номер земельної ділянки у форматі ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ, де перші десять знаків вказують на місцезнаходження земельної ділянки- область, район, населений пункт. 

Графи 10-11 - Зазначається код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташована(і) земельна(і) ділянка(и), та адреса місця розташування земельної ділянки.

Графи 12-13- Зазначається площа земельної ділянки: розташована за межами населеного пункту - у га, в межах населеного пункту - у кв. метрах. Одночасне заповнення у одному рядку колонок 12 та 13 у розділі I, 13 та 14 у розділі II не допускається.

Графи 14-15- Зазначається нормативна грошова оцінка з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, що застосовується з дати останньої затвердженої нормативної грошової оцінки: у разі проведення оцінки земельної ділянки зазначається оцінка одиниці площі земельної ділянки, якщо оцінку не проведено, то зазначається оцінка одиниці площі ріллі по області. Одночасне заповнення у одному рядку колонок 14 та 15 не допускається.

Графа 16 - Зазначається ставка податку відповідно до рішення органу місцевого самоврядування.

Графа 18-зазначається код пільги відповідно до довідника пільг.

Графа 19 -Зазначається розмір пільги у відсотках відповідно до законодавства та/або рішення органів місцевого самоврядування, згідно з яким надано пільгу.

Графи 20- 21-  Зазначається строк користування податковою пільгою у звітному періоді - число, місяць, рік початку та закінчення користування пільгами у форматі дд.мм.рррр. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду.

Графа 22 - Зазначається сума пільги, розрахована пропорційно до періоду користування пільгою.

Графа 23 - Річна сума земельного податку (сума рядків 1-n) має відповідати значенню всього по рядку 2. 

Значення колонки 3 рядка 3 розділу III має відповідати значенню колонки 23 рядка 2 розділу I.

Додаткові матеріали