Шляхи та резерви наповнення бюджетів громад в умовах дії воєнного стану – такою стала тема спільної онлайн зустрічі фахівців Головного управління ДПС у Хмельницькій області, представників регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Хмельницькій області та керівниками і спеціалістами територіальних громад Хмельниччини в рамках роботи комунікаційної податкової платформи.
Представники ДПС під час заходу ознайомили слухачів з основними змінами податкового законодавства та розглянули можливості збільшення надходжень до бюджетів.
Насамперед Оксана Дмитрієва – начальник управління оподаткування фізичних осіб проінформувала присутніх щодо важливості сплати ПДФО, майнових податків (земельний податок, податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки). Акцентувала увагу на легалізації найманої праці, погашення податкового боргу, дотримання вимог трудового законодавства. Більш детальніше зупинилась на продовженні кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування та про можливість фізичних осіб добровільно легалізувати свої активи за зниженими ставками оподаткування до 1 березня 2023 року. Також посадовець проінформувала які громадяни мають право на податкову амністію, про об’єкти, які підлягають декларуванню та в які терміни необхідно сплатити одноразовий збір. Детальніше за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.
У свою чергу, Наталія Баранюк – начальник Дунаєвецької ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області у своєму виступі наголосила, що на сьогодні співпраця податкової служби з місцевими громадами та здійснення сервісного обслуговування платників податків є одними із пріоритетних напрямків. Адже і податкова служба і керівники громад зацікавлені у вдосконаленні процесу адміністрування податків, від яких залежить стан наповнення бюджетів, особливо у воєнний стан. Звернула увагу також на залучення до сплати податків одноосібниками та на роботу із боржниками. Податківець також відмітила, що проведення виїзних робочих зустрічей із платниками на території громад є позитивними та результативними.
Заступник начальника відділу моніторингу операцій та ризиків Уляна Стаднік проінформувала про найпоширеніші причини, що призводять до зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Та детально зупинилась на діях платника у разі зупинки реєстрації, звернула увагу на необхідності подання таблиці даних платника податків до контролюючого органу. Наголосила, що неподання таблиці або її неврахування Комісією жодним чином не перешкоджає здійсненню господарської діяльності. У разі неврахування таблиці даних платника податків, платник має право подати її повторно.
Загалом зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу, під час якого усі учасники мали змогу отримати відповіді на актуальні для них питання.
Насамкінець зустрічі керівник регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Хмельницькій області Дмитро Василенко подякував податковій службі за її відкритість та результативну співпрацю з територіальними громадами, що забезпечує стабільність надходжень до бюджетів та сприяє фінансовій незалежності кожної ТГ.
Розповіли податківці і про новації законодавства щодо застосування касових апаратів (РРО), можливості використання безкоштовних програмних реєстраторів розрахункових операцій, Декларування 2022, погашення податкового боргу, електронні сервіси ДПС тощо.
Податкова служба Хмельниччини залишається відкритою до діалогу та комунікації з платниками податків, зацікавлена в інформаційній підтримці представників бізнесу та наповнення бюджетів всіх рівнів, що є вкрай важливим в умовах сьогодення.
Нагадаємо, електронна адреса Комунікаційної податкової платформи Головного управління ДПС у Хмельницькій області: km.ikc@tax.gov.ua