Начальник Дунаєвецької ДПІ Наталія Баранюк, взявши участь у щотижневому засіданні міської ради, у своїй доповіді звернула увагу на обов’язкове дотримання законодавства щодо неухильної та повної сплати податків.
Податківець висвітлила питання щодо повноти відображення готівкових операцій, причин зменшення виторгів у березні порівняно з січнем-лютим поточного року, акцентувала увагу на недопущенні росту цін на соціально значущі товари, на забезпеченні можливості проведення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів. Також нагадала про обов’язковість легалізації найманої праці, про забезпечення соціальних гарантій для працівників, в тому числі за рахунок виплати заробітної плати в розмірі не менше мінімального та підвищення рівня заробітної плати працівникам.
Наталія Баранюк проінформувала присутніх про основні зміни у податковому законодавстві, зокрема щодо Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 №2120-ІХ, Закону №2142-IX, Закону №1914-IX, Закону №1946-ІХ, тощо. Також розповіла про обов’язковість погашення податкового боргу, виконання бюджетних призначень травня, декларування доходів громадян, проблемні питання застосування РРО. Нагадала і про можливість до 01 вересня 2022 року легалізувати активи за допомогою одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Крім того, акцентувала увагу, що Законом України від 15 березня 2022 року №2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до п. 1 частини першої ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де встановлено, що податкові органи мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення вчинені, зокрема, за ст.163 прим.15 КУпАП у випадку порушення суб’єктами господарювання порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.
Платникам рекомендовано задекларувати доходи за 2021 рік вже зараз за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан і доходи» на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті (розділ «ЕК для громадян») та сплатити до бюджету відповідні платежі.
Наталія Баранюк закликала суб’єктів господарювання не накопичувати борги і нагадала, що стягнення податкового боргу може відбутися й без судового рішення». Зокрема зміни, внесені до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України Законом України від 30.11.2021р. №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», дозволяють керівнику контролюючого органу чи його заступнику приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду. Позасудова процедура стягнення застосовуватиметься до податкового боргу, що виник в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.
«Кожен суб’єкт господарювання, надаючи робочі місця, виплачуючи справедливу заробітну плату, сплачуючи податки, - щодня допомагає державі зробити впевнений крок до перемоги», - зазначила Наталія Баранюк.