Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Економічний_фронт: про наповнення бюджету йшлося на зустрічі податківців та представників Ярмолинецької ОТГ

опубліковано 11 травня 2022 о 12:32

У Ярмолинецькій територіальній громаді відбулася робоча зустріч з старостами сіл, у якій взяла участь  начальник Ярмолинецької  ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Світлана Павлюковська. Мова йшла про активізацію роботи з подання декларацій про отримані доходи за 2021 рік громадянами одноосібниками та пайовиками.

Світлана Павлюковська нагадала присутнім, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є щорічна кампанія декларування доходів громадян. Фізичні особи, які отримали неоподатковані доходи у 2021 році, зобов’язані були заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2022 року. Проте цьогоріч громадяни, які не мали можливості подати декларацію вчасно, зможуть виконати свій обов’язок пізніше, адже  термін подання таких декларацій подовжено на шість місяців після припинення або скасування воєнного стану. Та порекомендувала присутнім скористатися сервісною можливістю від ДПС і відзвітувати про отримані торік доходи через «Електронний кабінет платника».

Податківець звернула увагу на перелік доходів, які підлягають декларуванню, про терміни подачі декларацій, про способи подачі декларацій. Активно обговорювалось питання оподаткування доходів громадян, які мають у власності (оренді) земельні ділянки площею понад 2 гектари.

Водночас очільниця ДПІ нагадала і про кампанію одноразового декларування, зазначивши,  якщо громадяни мають бажання легалізувати неоподатковані в минулому активи, вони можуть подати до органів ДПС добровільну декларацію та, сплативши одноразовий збір.

Обговорювались основні зміни у податковому законодавстві, зокрема щодо Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 №2120-ІХ, Закону № 2142-IX, Закону № 1914-IX тощо. Також йшлося про наповнення бюджету та про проблемні питання застосування РРО в умовах сьогодення.

Світлана Павлюковська поінформувала також про відновлення фактичних перевірок бізнесу. Зокрема, зазначила, що податківцями проводяться обстеження закладів торгівлі на предмет дотримання рівня цін на основні продовольчі товари та наявність платіжних банківських терміналів. Такі перевірки, за словами керівника ДПІ, проводиться у разі отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення або отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

«Сумлінне виконання податкових зобов’язань громадян перед державою зараз важливо як ніколи, адже вчасно сплачені податки не лише забезпечують економічну підтримку громади та гарантує соціальні виплати, а є вагомою складовою для пришвидшення перемоги над ворогом», - зазначила Світлана Павлюковська.