Фахівці Ярмолинецької ДПІ проводять повсякденну роз’яснювальну роботу про новації у законодавстві щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та одноразового добровільного декларування.
«Сьогодні у тренді – надання податкових консультацій щодо топових інформаційних тем. Передусім під час проведення «круглих столів», робочих зустрічей та семінарів у межах інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо запровадження РРО/ПРРО було поінформовано понад півтисячі платників фізичних осіб – підприємців, охоплено комунікацією усі територіальні громади. Проведені заходи із забезпечення адресного інформування фізичних осіб-підприємців, окремо платників єдиного податку І групи, про право не застосовувати РРО/ПРРО з 01.01.2022 року, та платників єдиного податку ІІ - ІV групи про виникнення з 01.01.2021 року у них такого обов’язку у випадку здійснення розрахункових операцій», - розповіла начальник Ярмолинецької ДПІ Світлана Павлюковська.
Податківець також зауважила, що відповідно до п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України. Таким чином, положення п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ поширюються виключно на кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, а отже не застосовуються до коштів, які вже розміщені декларантом на поточних рахунка у банку.
«Загалом інформаційно-роз’яснювальна робота, яка проводиться ярмолинецькими податківцям, охоплює головні сфери діяльності платників податків і в обов’язковому порядку спирається на використання електронних сервісів, популяризацію тематичних листівок і неперервний діалог з людьми», - резюмувала Світлана Павлюковська.