Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

#Інформкампанія_РРО/ПРРО: з підприємцями у форматі запитання-відповіді спілкувались податківці Хмельниччини

опубліковано 26 січня 2022 о 14:27

Під час робочої зустрічі з фізичними особами-підприємцями ТРЦ «ОАЗИС» та ТРЦ «KVARTAL» фахівці Головного управління ДПС у Хмельницькій області надали кваліфіковані відповіді на запитання щодо застосування РРО/ПРРО.

Найбільш важливими для платників виявились консультації з таких питань як момент вибиття чека продавцем у разі післясплати покупцем за отриманий товар через «Нову пошту», як правильно вести облік товарних запасів, як вибити незакінчений чек через РРО/ПРРО у разі часткової оплати, про штрафи за неправильне відкриття/закриття зміни, як вести звітність, кому потрібно вести РК і КОРО.

У ході відповідей на ці та інші запитання в загальному платників повідомлено про таке.

З 01 січня 2022 року застосування РРО та/або ПРРО стало обов’язковим для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку другої-четвертої груп. Відповідно до вимог п.296.10 ст.296 ПК України РРО або ПРРО не зобов’язані застосовувати лише платники єдиного податку першої групи.

Правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій регулюються Законом України від 06 липня 1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Платник може придбати апаратний РРО або користуватись ПРРО, встановивши безкоштовне програмне рішення ДПС. РРО/ПРРО можна зареєструвати в контролюючих органах в режимі онлайн за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», подавши заяву за формою №1-РРО або №1-ПРРО.

Крім того, платників проінформовано про Порядок ведення обліку товарних запасів для підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом МФУ від 03.09.2021 № 496 та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону № 265 зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП. Форма ведення обліку товарних запасів визначена додатком до Порядку № 496.

Також податківці нагадали платникам про можливість до 01 вересня 2022 року подати одноразову добровільну декларацію, розповівши які саме фізичні особи можуть бути та які не можуть бути декларантами одноразового декларування, а також які активи слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, можливість сплати частинами.

Повідомили платників і про нову форму річної податкової декларації про майновий стан та доходи за 2021 рік, зазначивши, що її можна подати у паперовому вигляді або за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан і доходи» на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті (розділ «ЕК для громадян»), до 01 травня 2022 року (граничний термін подання декларації 30.04.2022).

Наприкінці зустрічі платникам податків вручено більше як 50 листівок з основною інформацією щодо застосування РРО/ПРРО.