Начальник Волочиської ДПІ Анатолій Саланський провів робочу зустріч з директором волочиської філії АТ КБ Приватбанк Дмитром Гурцом щодо координації дій по реалізації вимог Податкового кодексу України у частині запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету та єдиного рахунку.
Очільник ДПІ довів до відома основні положення Закону України від 15.06.2021 № 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" та процедуру розміщення коштів на рахунку зі спеціальним режимом використання, особливостей ведення обліку задекларованих, сплачених сум збору з одноразового добровільного декларування.
Зокрема, зазначив, що легалізувати свої активи, які були приховані від оподаткування, громадяни мають змогу впродовж року з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року шляхом подання спеціальної декларації.
Анатолій Саланський розповів, що декларантами є фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об’єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків. Водночас зазначила, що не можуть подавати декларацію малолітні, неповнолітні або недієздатні особи, особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні санкції та особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації з метою запобігання корупції, тобто держслужбовці.
За словами керівника відомства, добровільному декларуванню підлягають валютні цінності, нерухоме та рухоме майно, земельні ділянки, цінні папери, паї у майні юридичних осіб, інші корпоративні права; будь-які джерела отримання дивідендів чи інших видів доходу, наприклад, депозит у банку, права інтелектуальної власності, пам’ятні монети і банкноти. Для того, щоб задекларувати готівкові гроші, які не розміщені на рахунку в банку їх потрібно розмістити на спеціальному рахунку в банку України до подання декларації.
Також очільник наголосив, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом в електронній формі через електронний кабінет платника.
На завершення зустрічі посадовець зауважив, що одноразове декларування є добровільним, тобто громадянин самостійно приймає рішення про подання спеціальної електронної декларації. Якщо людина не подала декларацію в період нульового декларування, для податкової це буде означати, що у неї немає майна понад встановлені норми і після закінчення амністії до них можуть бути застосовані санкції. Водночас, у випадку декларування таких активів, декларанту надаються певні гарантії, зокрема він звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.