Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

#Робочі_зустрічі: чемеровецьким платникам розповіли про переваги податкової амністії

опубліковано 29 вересня 2021 о 16:01

Начальник Чемеровецької ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валентина Гнатовська провела зустріч з платниками щодо застосування одноразового добровільного декларування.

В ході зустрічі присутніх повідомили, що нещодавно прийнятим Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету»(далі – Закон № 1539-IX) особам надана можливість легалізувати майно і статки.

Закон № 1539-IX дозволяє з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів осіб, які ухилялися від сплати податків, що дасть можливість  вільно розпоряджатися майном, уникаючи санкцій. Для цього потрібно подати декларацію та сплатити збір, розмір якого залежить від розміщення активів. Найменша ставка складає 2,5 відсотка – вона стосуватиметься тих, хто має облігації внутрішньої державної позики. Трохи більше – 5 відсотків, доведеться сплатити за майно чи кошти, розміщені в Україні. Найвища ставка передбачена для власників активів за кордоном – 9 відсотків.

Також, нормами Закону № 1539-IX передбачено можливість сплати збору трьома рівними частинами, але за більш вищими ставками – максимум 11,5 відсотка. На сьогодні це набагато менше від передбачених 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб та 1,5 відсотка військового збору.

Так, пунктом 3 проєкту Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації передбачається, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається в електронній формі засобами електронного зв’язку через електронний кабінет з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Під час заходу очільниця ДПІ проінформувала про те, як отримати кваліфікаційний електронний цифровий підпис і як за його допомогою працювати в електронному кабінеті платника податків.

Розглянуто приклади заповнення одноразової декларації, послідовність ідентифікації в електронному кабінеті, заповнення та відправки декларації, відзначено переваги електронних сервісів Державної податкової служби, які забезпечують дистанційне спілкування платників з податковою та значно спрощують отримання адміністративних послуг, подання звітності, надання довідок.

Наразі на офіційному вебпорталі ДПС України (банер «Одноразове добровільне декларування») розміщено покрокову інструкцію подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та зразкові приклади її заповнення.