Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

#Актуально: особливості застосування «нульового декларування» обговорили у Полонській ДПІ

опубліковано 03 серпня 2021 о 17:00

У Полонській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Хмельницькій області відбулась робоча зустріч заступника начальника ДПІ Ольги Янковської з платниками податків щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування  – це порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Як зазначила Ольга Янковська у вказаній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Серед активів зазначаються:

- валютні цінності (крім коштів у готівковій формі),

- цінні папери,

- рухоме та нерухоме майно, в т.ч. об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Подання такої декларації передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених ПКУ.

Із задекларованих активів громадянин має сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

І лише після сплати усіх необхідних зборів, держава гарантуватиме такому декларанту звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства, нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Компанія з подання одноразової (спеціальної) декларації проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Під час зустрічі учасники з метою залучення додаткових джерел доходів зупинились на питанні наповнення місцевих бюджетів за рахунок  податку на доходи фізичних осіб, надходження якого здебільшого залежить від кількості найманих працівників та розміру заробітної плати. Актуальним залишається і пошук компромісу між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, котрі здійснюють діяльність на території громади, однак зареєстровані в іншому регіоні, і зазвичай сплачують ПДФО за місцем обліку. Утім, як зауважили учасники зустрічі, логічним рішенням було б,  щоб даний податок сплачувався суб’єктами господарювання до бюджету тієї громади, на території якої вони здійснюють діяльність, що не суперечить чинному законодавству.