Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова служба області звертає увагу роботодавців на обов’язок виплачувати заробітну плату не нижче встановленого рівня

опубліковано 12 липня 2021 о 15:50

У Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області повідомили як саме контролюються питання виплати заробітної плати у регіоні. 

Як зазначив заступник начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області Вячеслав  Семенюк: З січня 2021 року мінімальна заробітна плата становить: у місячному розмірі - 6000 гривень; у погодинному розмірі – 36,11 гривні. Разом з тим, відповідно до напрацьованих масивів інформації, на території області є суб’єкти господарювання, які входять до групи ризику за результатами декларування праці найманих осіб. Тому своєчасною і доречною є участь ДПС та Держпраці у проведенні спільних заходів з легалізації трудововї зайнятості.   

“За даними моніторингу Головного управління ДПС у Хмельницькій області, окремі категорії населення працездатного віку на Хмельниччині не отримують офіційних доходів. Податківці не можуть стояти осторонь такої ситуації. Адже відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників, працевлаштованих нелегально, наступних важливих речей: гарантованої виплати заробітної плати; права на щорічну основну відпустку; оплату лікарняного листка; захисту від незаконного звільнення; отримання офіційної вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця та ще багатьох прав та соціальних гарантій”, - зазначив Вячеслав  Семенюк.  

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу всіх роботодавців, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Також, необхідно зазначити, що відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України роботодавцям заборонено допускати працівника до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це органів Державної фіскальної служби.

Нагадуємо, що згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.

У разі наявності та/або отримання контролюючим органом в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, контролюючий орган має право на проведення перевірки суб’єкта господарювання щодо дотримання роботодавцем законодавства в частині укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (ст. 75 Податкового кодексу України).