Фахівцями Деражнянської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області проведено зустріч з платниками податків, під час якої роз’яснено порядок та особливості заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування за формою №20-ОПП, а також про застосування РРО/ПРРО.
На зустрічі наголошено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків шляхом подання повідомлення за формою №20-ОПП протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, п. 8.4 розд. VIII, додаток 10 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588).
У свою чергу неподання повідомлення за формою №20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірах 680 грн та 2040 грн відповідно, - наголосили податківці.
Крім того, учасники зустрічі вели мову про необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій що включені до Державного реєстру РРО та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
«Не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи. З 01 січня 2021 року РРО та/або ПРРО не застосовуються фізичними особами підприємцями – платниками єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння» - роз’яснив учасникам зустрічі законодавчі вимоги начальник податкової інспекції Олександр Ломай.