Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Робочі_зустрічі: врегулювання податкового боргу в масштабах громади обласного центру

опубліковано 26 лютого 2021 о 09:29

У форматі «круглого столу» заступник начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук, заступник міського голови Роман Примуш, начальник управління по роботі з податковим боргом Оксана Дмитрієва, представники податкової служби та міської ради провели робочу зустріч стосовно погашення податкового боргу суб’єктами господарювання регіону.

Як зазначив у ході розмови Валерій Коновальчук, скорочення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямів роботи податківців: «Такий спільний захід має на меті зменшення заборгованості з єдиного внеску і таких бюджетоформуючих платежів як ПДФО, плати за землю, податку на нерухоме майно, інших складових, з яких формується місцева скарбниця. Адже ці надходження направляються на виконання важливих соціальних програм громад та зобов’язань перед громадянами. Важливо, що актив Хмельницької громади це розуміє і працює спільно з податковою службою над вирішенням даних питань».

У ході діалогу керівник управління по роботі з податковим боргом Оксана Дмитрієва розповіла присутнім, що підрозділами по роботі з податковим боргом по Хмельницькій області платникам податків направлено 13488 вимог про сплату заборгованості по ЄСВ на загальну суму 336,1 мільйона гривень. У тому числі юридичним особам направлено 1939 вимог на суму 186,1 мільйона гривень та 11549 вимог на суму 149,9 мільйона гривень – фізичним особам.

Зокрема, по платниках, у яких станом на кінець місяця, після квартальних нарахувань виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій), формуються та направляються платникам податків більше 7 тисяч вимог в місяць на загальну суму близько 100 мільйонів гривень.

На зустрічі обговорено питання застосування норм Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072 IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID¬19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якими передбачено можливості врегулювання податкового боргу.

Скористатися своїм правом можуть платники податків – фізичні особи (у тому числі самозайняті), у яких сукупний розмір податкового боргу за усіма податками і зборами не перевищує 6800 грн (включно) станом на 1 грудня 2020 року. При цьому такий борг має бути несплаченим/непогашеним на дату надання відстрочення.

Заяви можуть подаватися платниками з дати набрання чинності Законом № 1072 (10 грудня 2020 року). Відстрочення здійснюватиметься до 29 грудня 2021 року.

Під час зустрічі також обговорювались законодавчі зміни, що відбулися протягом року. Присутніх вкотре ознайомили з електронними сервісами ДПС, які є незамінними помічниками для платників податків та усіх громадян.

Учасники робочої зустрічі домовились про забезпечення зворотного зв'язку та оперативного обміну інформацією, адже такі дії сприятимуть не лише збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів та недопущення росту податкового боргу в майбутньому.