Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Дунаївцях розповіли підприємцям про програмні РРО та систему наповнення місцевого бюджету

опубліковано 25 січня 2021 о 09:54

У Дунаєвецькій міській об‘єднаній територіальній громаді відбулась робоча зустріч представниками підприємницької спільноти,  у якій взяли начальник державної податкової інспекції Наталія Баранюк та керівником управління соціального захисту та праці Микола Островський.

У ході діалогу обговорено новації податкового законодавства, зокрема, використання РРО/ПРРО фізичними особами підприємцями, подання звітності в електронному вигляді, списання, відтермінування та прощення податкового боргу та податкові канікули для ФОП першої групи, передбачені Законом 1072.

Також звернуто увагу на положення Наказу Міністерства фінансів України №723 від 23.11.2020 «Про затвердження Порядку надання звітності в розрізі платників податків – юридичних осіб органам місцевого самоврядування», тощо. Загалом тема розмови була доповнена питаннями реалізації резервів наповнення місцевого бюджету та подальшої системної співпраці з органами місцевого самоврядування.

Наталія Бананюк наголосила присутнім на тому, що з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та ін.

До 01 січня 2022 року відтерміновано обов'язкове застосування РРО (програмних РРО) для фізичних осіб – підприємців (ФОП), які є платниками єдиного податку першої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для платників єдиного податку у розмірі, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. Новації у сфері застосування РРО спрямовані, перш за все, на захист легального бізнесу та виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів.

Також посадовець нагадала присутнім,  що з 1 січня поточного року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Відтак, платник податків зобов’язаний подати декларацію до 1 травня 2021 року. При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

«Одним із важливих завдань для податкової служби є боротьба з тіньовою економікою, впровадження сучасних електронних сервісів. І загалом платник податків стає головною фігурою у взаємних з податковою службою, тому у нинішніх умовах бізнесу необхідна ефективна роз‘яснювальна робота як у ході зустрічей, так і у форматі онлайн спілкування, де представники підприємницької спільноти отримують реальну можливість активно обговорювати ті питання, що їх турбують», - резюмувала Наталія Баранюк.