У робочій зустрічі з обговорення підсумків та перспектив діяльності громадської організації «Асоціація Хмельницьких ринків», яка відбулася у конференц-залі Хмельницької торгово-промислової палати, взяли участь представники Головного управління ДПС у Хмельницькій області, інших контролюючих та силових структур, органів місцевого самоврядування.
Зустріч стала подальшим продовженням діалогу з обговорення податкових новацій та шляхи подальшої співпраці, про що у
своїх виступах неодноразово наголошували керівники ГО «Асоціація Хмельницький ринків» Анатолій Гуменюк та Олександр Сніховський, оскільки постійна комунікація з податковою службою дозволила представникам такого важливого сегменту в економіці міста Хмельницького, як речові ринки забезпечувати робочими місцями декілька десятків тисяч жителів обласного центру, мати комфортні і прогнозовані умови для їх діяльності і отримувати сталі платежі до місцевого бюджету.
Власне, як підкреслив у своєму виступі заступник начальника Головного управління ДПС в області Вячеслав Семенюк, сумарна кількість відрахованих до бюджету та інших цільових фондів хмельничанами податкових платежів на кінець року склала понад 6,2 мільярда гривень, що становить третину усіх надходжень по регіону.
Водночас посадовець акцентував увагу на ключових положеннях законодавчих новацій з підтримки бізнесу, які запроваджені в умовах карантинних обмежень. Зокрема, це запровадження податкових канікул для фізичних осіб - підприємців першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року. А також списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3 060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року, відтермінування на строк до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6 800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.
Ще одним ключовим моментом, на якому наголошували представники ДПС, стали переваги подання звітності в елетронному вигляді: «Щоб довго не стояти в чергах, аби подати звітність, варто скористатись програмним забезпеченням і зробити це всього за п’ять хвилин, подаючи звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн. По-перше, це економить робочий часу платників податків і кошти на придбання бланків звітних документів, По-друге, підтверджує доставку звітності, гарантує перевірку звітності на наявність арифметичних помилок, оперативність обробки отриманої інформації, має ряд інших зручних сервісних функцій. Примітно, що найближчим часом біля речових ринків Хмельницького з‘являться відповідні банери за даною тематикою»,- зазначив Вячеслав Семенюк.
Загалом зустріч засвідчила бажання усіх сторін створити умови для того, аби речові ринки у місті Хмельницькому стали сучасним регіональним брендом, який забезпечує динаміку розвитку, достаток і перспективу.