Територіальні органи ДПС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

#Онлайн_співпраця: у Волочиську детально проаналізували ситуацію щодо рівня зарплати та зайнятості населення

03.12.2020

Питання підвищення рівня заробітної плати та легалізації зайнятості населення, які в онлайн форматі розглядались на колегії Хмельницької облдержадміністрації, також детально обговорені у Волочиській РДА.У цьому актуальному діалозі взяв участь начальник Волочиської податкової інспекції Анатолій Саланський.

Увагу активу міста та району було зосереджено на тому, що за результатами моніторингу в листопаді 2020 р. середня заробітна плата одного штатного працівника за жовтень 2020 року в районі становила 8 691 грн, що на 400 грн або 4,6% більше до вересня місяця поточного року. У порівняні з січнем 2020 року середня заробітна плата по району за вересень збільшилася на 1207 грн або 13,9%.

Однак за словами голови адміністрації Юрія Марущина: «Це аж ніяк не привід для радощів, скоріше навпаки. На жаль, окремі керівники продовжують зловживати темою «коронакризи», маючи при цьому повне завантаження виробничих потужностей і користуючись тимчасовим обмеженням державного нагляду (контролю) щодо дотримання гарантій в оплаті праці. В підсумку продовжує зберігатися диференціація заробітної плати по району. А по факту ми «пасемо задніх» за цим показником. Так, у квітні, червні – 20 місце, травні, липні, серпні та вересні – 19 місце (із 20 районів області). Це не красить нікого з нас».

Середня заробітна плата на одного штатного працівника, зайнятого в галузі сільського господарства за жовтень 2020 року становила 8 844 грн, що на 72 грн менше до попереднього місяця. В порівняні до січня місяця поточного року розмір середньої заробітної плати в даній галузі збільшився на 1448 грн. В цілому за жовтень 2020 року середній розмір заробітної плати одного штатного працівника, зайнятого в цій галузі, на 153 грн більше від середньої заробітної плати по району. За моніторинговими даними, найвищою була заробітна плата на ТОВ «Волочиськ-Агро» Волочиський район – 14 795 грн (601 працюючий).

Середня заробітна плата на одного штатного працівника по промисловості за жовтень поточного року становила 9 417 грн, що на 8,4% більше від середньої заробітної плати по району.

З метою недопущення виплати заробітної плати менше мінімального розміру райдержадміністрацією ініційовано та проведено 5 засідань районної робочої групи, на яких заслухано пояснення 64 керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців району.

Протягом січня-жовтня 2020 року робочою групою здійснено інспекційні відвідування та заходи інформаційно-роз’яснювального характеру у 43 юридичних осіб та 283 фізичних осіб-підприємців. За результатами зареєстровано 120 суб’єктів господарювання, укладено 89 трудових договорів з найманими працівниками.

«Безумовно, колективне обговорення таких актуальних напрямів діяльності як підвищення рівня заробітної плати, легалізація зайнятості населення матиме продовження у тому, що ситуація змінюватиметься на краще. Адже у цей процес разом з податковою службою включено представників влади та місцевого самоврядування, громадський актив. Важливо, що ця важлива робота матиме широку комунікаційну та інформаційну підтримку. У комплексі – це результат, який ґрунтується на розвитку громади та бізнесу, створенні робочих місць, надходженнях до бюджету», - зазначив Анатолій Саланський.