Територіальні органи ДПС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

На Одещині викрито легалізацію зернових культур на суму понад 300 млн гривень

16.10.2020

 

Податківцями встановлено факт легалізації зернових культур при здійсненні експортних операцій.

У ході аналітичного дослідження працівниками управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом,  ГУ ДПС в Одеській області виявлено, що товариство з обмеженою відповідальністю у 2020 році здійснювало експортні операції зернових культур. У той же час походження товару при проведенні аналізу з’ясувати було неможливо.

Від митних органів отримано довідки щодо походження товару, які посадовими особами підприємства було надано до митниць, для оформлення експортних операцій. Проте інформація із зазначених довідок не відповідала дійсності.

Отже, в діях посадової особи товариства вбачаються ознаки правопорушення, а саме складання, видача службовою особою завідомо неправдивих відомостей та внесення їх до офіційних документів (довідок експортера зерна). Це надало змогу здійснити легалізацію зернових культур, які в подальшому було експортовано на загальну суму понад 300 млн гривень.

Також встановлено, що організатори цієї схеми ймовірно ухилились від сплати податку на додану вартість на суму понад 62 млн гривень.

Матеріали дослідження передано до правоохоронних органів для прийняття рішення відповідно до КПК України.