Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Житомирщині упереджено формування фіктивного податкового кредиту на 300 млн гривень

опубліковано 21 вересня 2020 о 10:56

 

Фахівцями Головного управління ДПС у Житомирській області упереджено черговий факт розповсюдження ризикового податкового кредиту.

Так, основним завданням двох підприємств (вид діяльності - оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням) було створення та подальша реалізація фіктивного податкового кредиту.

Суть схеми полягає в тому, що ці підприємства придбавали суміш вугілля кам`яного, яке в подальшому планували реалізувати на електричні станції України. Проте даний вид товару був отриманий шляхом так званих «скруток» - згідно з наявними документами у постачальника, товар був ним отриманий як продукти  харчування, які були реалізовані зазначеним підприємствам у вигляді суміші вугілля кам`яного.

Отже, не маючи в штаті достатньої кількості працівників, не залучаючи сторонні трудові ресурси у достатній кількості, підприємства здійснювали придбання великої кількості товарів/робіт, що мають різноманітні характеристики та потребують застосування особливих умов їх транспортування та зберігання. Проте, їх обсяги та властивості не відповідають матеріально-технічним та технологічнім можливостям даних суб’єктів господарювання.

Таким чином, обсяг штучно реалізованих товарів, робіт/послуг свідчить про фізичну неможливість здійснення такого об'єму господарської діяльності без наявності достатності допоміжних послуг та відповідної кількості працюючих.

Враховуючи зміст та технологічну специфіку операцій з ймовірного придбання та продажу великої кількості різноманітних товарів, надання великої кількості різноманітних послуг та робіт, встановлено неможливість виконання оформлених господарських операцій.

Шляхом таких дій «ділки» планували штучно наростити ціну електроенергії для населення та приватного сектору України.

Загальна сума афери складає 300 мільйонів гривень.

Відділом аналітики податкових ризиків ГУ ДПС у Житомирській області було припинено можливість штучного формування податкового кредиту зазначених суб’єктів господарювання та заблоковано оборудку шляхом внесення даних підприємств  згідно з п. 8 Критеріїв Постанови КМУ №1165 від 11.12.2019 до переліку ризикових.

Матеріали щодо протиправної діяльності направлено до правоохоронних органів для подальшого встановлення осіб, які задіяні в даній схемі, та притягнення винних до кримінальної відповідальності.