Територіальні органи ДПС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

#Працюємо_спільно: у Дунаєвецькій ОТГ підприємцям-спрощенцям окреслили параметри діяльності в оновленому податковому полі

08.09.2020

У форматі «круглого столу» актив Дунаєвецької міської об‘єднаної територіальної громади провів робочу зустріч із підприємцями-спрощенцями, які працюють на місцевому ринку. В цілому розмова стосувалась необхідності сплати податків та діяльності у правовому податковому полі, а також імплементації законодавчих новацій, що стосуються діяльності малого бізнесу.
За словами міського голови Веліни Заяць, той факт, що Дунаєвецька ОТГ є ініціатором багатьох починань у розвитку бізнесу та одним із лідерів у підтримці інвестиційно-інноваційних процесів, пояснюється у першу чергу реалізацією активної податкової політики на її теренах. Нинішня ж ситуація вимагає і від органів влади, і від бізнесу об‘єднання зусиль, спрямованих на досягнення поставлених економічних цілей, сумлінної сплати податків усіма категоріями підприємництва і в перше чергу малим бізнесом, як активним сегментом суспільства, котрий має чітко знати законодавство і для цього використовувати сучасне сервісне забезпечення..
Тож начальник Дунаєвецької ДПІ Наталія Баранюк професійно і дохідливо розповіла підприємцям, які працюють на ринку, про алгоритм використання реєстраторів розрахункових операцій, а також програмних РРО.
Водночас податківець нагадала, що з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності. Згідно з оновленнями низки законів спрощенцям 1 групи ФОП, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі, або продукти власного підсобного господарства не потрібно використовувати РРО.
Йдеться про зміни у законах «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».
«Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним є не тільки скачування самої програми, але і її підтримка. Це сучасний і комфортний проект, який знаходить своїх прихильників», – розповіла Наталія Баранюк.
У ході робочої зустрічі з підприємцями також обговорено одне з останніх нововведень для малого бізнесу - скасування вимоги обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також обов’язку вести книги обліку доходів ФОПами 1 та 2 групи та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Також роз‘яснено податкові новації, які спрощують користування Електронним кабінетом.