У серпні поточного року для встановлення реальних обсягів розрахункових операцій, здійснених суб’єктами господарювання при продажу підакцизних товарів, працівниками відділу фактичних перевірок ГУ ДПС у Хмельницькій області організовано та проведено 6 хронометражів виторгу через реєстратори розрахункових операцій суб‘єктами господарювання міста Хмельницького.
За результатами проведення хронометражу у 95 відсотків перевірених представників бізнесу денні виторги зросли на 15 відсотків. У ході відпрацювання та проведення зазначених хронометражів суб'єктів господарювання, застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму майже 200 тисяч гривень.
Крім того, фахівцями відділу фактичних перевірок спільно з працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів проведено відпрацювання 15 суб'єктів господарювання Хмельниччини, які реалізовували пальне у червні – серпні поточного року. Відтак, встановлено ряд порушень, зокрема, зберігання паливно-мастильних матеріалів без ліцензії, неподання щоденних звітів про використання пального, реалізацію паливно-мастильних матеріалів через РРО не вписаного в ліцензії. Як результат, до даних СГД застосовано штрафні санкції на загальну суму 16 мільйонів 294 тисячі гривень.
Слід зазначити, що діяльність працівників податкових органів наразі спрямована на проведення неконфліктних форм взаємодії з платниками податків. Податківці пояснюють, що господарську діяльність слід вести прозоро, а сплачувати податки у повному обсязі, добровільно і вчасно. «Збільшення обсягів розрахункових операцій, проведених через РРО, в подальшому вплине на збільшення доходів до оподаткування, а відтак і на надходження коштів до бюджетів усіх рівнів, що в свою чергу підсилює економічний потенціал області та країни», - зауважив начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями Головного управління ДПС у Хмельницькій області Анатолій Щепанський.
Принагідно податківець зауважив, що хронометраж – це процес спостереження за веденням господарської діяльності платника податків, який здійснюється під час проведення фактичних перевірок та застосовується контролюючими органами з метою встановлення реальних показників щодо діяльності платника податків.