Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чому потрібен фіскальний чек: за рахунок роздрібного акцизу місцеві бюджети Хмельниччини отримали понад 60 мільйонів гривень

опубліковано 16 липня 2020 о 11:50

За даними Головного управління ДПС у Хмельницькій області, протягом півріччя поточного року за рахунок акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами бюджети громад отримали майже 64 мільйони гривень., що на 3,2 мільйона гривень більше відповідного періоду 2019 року.
Також місцеві бюджети Хмельниччини від ліцензування оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним поповнились надходженнями у сумі понад 13 мільйонів гривень, що на 1,2 мільйона гривень перевищує результат відповідного періоду минулого року.
Проведеними у першому півріччі контрольно-перевірочними заходами задокументовано 207 порушень, відповідальність за які передбачена статтею 17 Закону України від 19.12.95 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
Як наслідок стосовно несумлінних суб‘єктів господарювання застосовано фінансових санкцій на суму 4,7 мільйона гривень. За результатами роботи щодо сплати порушниками застосованих фінансових (штрафних) санкцій, до бюджету надійшло майже 2 мільйони гривень.
Загалом на території області перебуває на обліку 2523 платники акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, якими отримано 6323 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Як зазначають фахівці ДПС, акцизний податок з роздрібної торгівлі суттєво впливає на збільшення надходжень до місцевого бюджету. При цьому він має відображатися у фіскальному чеку. Коли ж немає фіскального чека – не сплачено акцизний податок, відповідно - не наповнюється бюджет. Враховуючи, що фактичними платниками цього податку у першу чергу є споживачі, які купляють підакцизні товари, вони також мають контролювати сплату суб‘єктами господарської діяльності податку, вимагаючи розрахунковий документ у продавця.
«Якщо одні працюють за правилами і сумлінно сплачують належні податки до бюджету, а інше перебувають «у тіні» чи займаються протиправною діяльністю у обігу підакцизних товарів, - такого не можна допускати. Настала пора працювати легально і платити у повному обсязі податки до бюджету. Принципи рівності к конкуренції мають працювати на розвиток бізнесу і держави», - підкреслив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Хмельницькій області Віктор Кухар.