Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Спільні заходи: на Шепетвщині запрацював комунікаційний майданчик з детінізації ринку праці

опубліковано 14 липня 2020 о 10:21

У Шепетівському районі активізовано діяльність з проведення превентивних заходів у сфері легалізації праці за місцем фактичного здійснення діяльності суб’єктами господарювання з врахуванням карантинних вимог. Метою кампанії є усвідомлення необхідності формування доброчесних трудових відносин представниками бізнесу.
Вістря комунікації спрямоване передусім на сферу оптової та роздрібної торгівлі, у тому числі реалізацію пального, сільське господарство, об‘єкти громадського харчування, будівництво, надання послуг, транспорту.
Як результат, працівниками Шепетівського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області, спільно із фахівцями управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління Держпраці в області, відділу поліції ГУНП здійснено обстеження суб’єктів господарювання, що знаходяться на території Ленковецької об’єднаної територіальної громади.
Під час обстеження у одного з місцевих підприємців виявлено неоформлених працівників. Також проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо неприпустимості використання незадекларованої праці для роботодавців та найманих осіб, які здійснюють діяльність на території стихійної торгівлі у селі Чотирбоки.
Наголошено на тому, що державні соціальні гарантії у тому числі мінімальна заробітна плата, обов’язкові на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Під час відвідування дільничним офіцером Шепетівського ВП ГУ НП у Хмельницькій області на одного з порушників правил торгівлі (ст.155 адмінкодексу України) було складено адміністративний протокол.
За словами головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Олександра Васика, який брав участь в обстеженні, бесіди з роботодавцями та найманими працівниками щодо декларування праці досягають поставленою мети, тим паче, коли йдеться про конкретні обставини та роз‘яснення причин і можливих наслідків.
З метою недопущення порушень законодавства про працю підприємцям та найманим робітникам рекомендовано ознайомлюватись з інформацією щодо роз’яснень трудового законодавства на сайтах райдержадміністрації та податкової служби. Також члени робочої групи вручають учасникам обстеження пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю.
Загалом, за перше півріччя 2020 року у районі обстежено 97 об'єктів господарювання району щодо легалізації трудових відносин та зафіксовано 12 порушень трудового законодавства. Завдяки проведеним заходам інформаційно-роз'яснювального характеру, 63 особи виведено офіційно працевлаштовано. Також створено 74 нових робочих місця, зареєстровано 41 суб'єкт господарської діяльності та укладено 24 трудових договорів фізичних осіб-підприємців з найманими працівниками.