Питання погашення платниками податкового боргу обговорено на всеукраїнському рівні
опубліковано 20 травня 2020 о 16:48
Керівництво та фахівці управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Хмельницькій області взяли участь у селекторній нараді під головуванням директора Департаменту по роботі з податковим боргом Державної податкової служби України Сергія Янчука. Тема розмови стосувалась актуального питання - алгоритму погашення заборгованості зі сплати податків та шляхів підвищення результативності цієї роботи.
У ході обговорення акцент зроблено на вдосконаленні спільної роботи щодо погашення податкового боргу, а також налагодженні тісної взаємодії між держслужбами у забезпеченні виконання рішень судів у справах по стягненню податкового боргу і виконавчих документів із стягнення податкової заборгованості. Зокрема, дієвий обмін інформацією та координація роботи податкової служби з іншими контролюючими стуктурами, органами місцевого самоврядування дасть можливість активізувати роботу з погашення заборгованості суб’єктами підприємницької діяльності та наповнити відповідні бюджети.
Головним у цій роботі є чіткий алгоритм дій податкової служби щодо погашення податкового боргу платника, який передусім передбачає направлення платнику податкового вимоги, якщо сума боргу перевищує 1020 гривень. Одночасно платник має отримати рішення про опис майна у податкову заставу та лист про виділення майна у заставу. Наступним елементом цього прядку є здійснення опису майна у податкову заставу. Після цього орган ДПС звертається до суду щодо стягнення коштів (якщо борг не сплачено протягом 60 календарних днів з дня вручення платнику податкової вимоги). Після набрання чинності рішення суду з метою стягнення боргу: ДПС направляє виконавчий лист до ДВС (якщо боржник фізична особа): також направляє інкасові доручення у банківські установи та здійснює стягнення готівкових коштів (якщо боржник – юридична особа).
За рішення керівника органу ДПС без звернення до суду здійснюється стягнення коштів за рахунок готівки чи коштів такого платника у банках, якщо борг більший 5 мільйонів гривень та виник у результаті самостійно задекларованих зобов‘язань і не погашений протягом 90 днів. Також контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, як джерело погашення боргу (у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу). На завершальній стадії цього процесу здійснення реалізації заставного майна.
По завершенню наради заступник начальника ГУ ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук звернувся до підрозділів по роботі з податковим боргом області та акцентував увагу на основних питаннях підвищення ефективності роботи.