Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Бухгалтери підприємств Дунаєвеччини отримали ґрунтовні роз‘яснення щодо механізму реєстрації податкових накладних

опубліковано 13 березня 2020 о 10:45

У форматі «круглого столу» начальник Дунаэвецького управлыння ГУ ДПС у Хмельницькій області Наталія Баранюк та начальник відділу оподаткування юридичних осіб Алла Алєксеєєва провели робочу зустріч із головними бухгалтерами підприємств району з роз‘яснення порядку зупинення реєстрації податкових накладних.
Почали з того, що віднедавна зазначений порядок регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», яка набрала чинності 01.02.2020 року.
Представники ДПС зосередили увагу бухгалтерів СГД на тому, що система моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) зарекомендувала себе як ефективний інструмент у боротьбі з мінімізаційними схемами з ПДВ. За час свого існування вона кілька разів змінювалася і з кожною новою інтеграцією все ефективніше виконувала свою функцію: бути стримуючим фактором для несумлінних платників, що у незаконний спосіб отримують податкові вигоди, одночасно забезпечуючи дотримання прав та гарантій законослухняних платників податків.
«Податкова служба регулярно проводить робочі зустрічі з представниками контролюючих органів бізнесу та громадськості, метою яких є збільшення ефективності боротьби з шахрайськими схемами, зокрема і у сфері податку на додану вартість. Також ДПС активно працює у напрямку подальшого вдосконалення системи моніторингу як нормативно, так і з точки зору ефективності боротьби із зловживаннями та забезпечення прав сумлінних платників податків», - підкреслила Наталія Баранюк.
За твердженням податківців, важливим нововведенням постанови № 1165 стало внесення змін до ознак безумовної реєстрації та показників позитивної податкової історії, у разі відповідності яким не зупиняється реєстрація ПН/РК в ЄРПН. Таким чином, платник податку зацікавлений у своєчасній та повній сплаті ПДВ, інших податків і зборів та ЄСВ, що сприяє стимулюванню дотримання законодавства про працю, в частині офіційного працевлаштування.
Важливо, що для упередження формування фіктивного податкового кредиту несумлінними платниками податку, які підлаштовуються до ознак та показників, за якими здійснюється реєстрація ПН/РК в ЄРПН, внесені зміни до критеріїв, за якими проводиться автоматизований моніторинг. Ці зміни сприятимуть наповненню бюджету та запобіганню мінімізаційним схемам.
У ході зустрічі з представниками бізнесу також обговорено питання сплати податку з доходів фізичних осіб з одноосібників та офіційного працевлаштування найманих працівників.