Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Реалізація фінансових резервів з наповнення бюджету залежить від рівня співпраці з владою і громадою

опубліковано 02 березня 2020 о 17:55

На розширеному засіданні колегії Хмельницької облдержадміністрації проаналізовано виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2019 рік, Стратегії регіонального розвитку на 2011-2020 роки, а також результатів роботи різних галузей економіки краю. Примітно, що одним із пріоритетних напрямів реалізації зазначених проектів стали питання сумлінної сплати податків та прозорого ведення бізнесу.
Як підкреслила у доповіді директорка Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму ОДА Олена Бохонська, за даними Державної податкової служби області, кількість діючих малих та середніх підприємств з початку 2019 року збільшилася на 5 відсотків (на 675 одиниць) і на 01 січня 2020 року становила 14077 одиниць. До бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього підприємництва надійшло 6,5 мільярда гривень податкових платежів, що на 1,2 мільярда гривень, або на 22,5 відсотка більше, ніж за 2018 рік.
З метою створення сприятливих умов для започаткування і ведення бізнесу в області вживаються заходи з розширення мережі центрів надання адміністративних послуг, поступово розширюється перелік та кількість наданих ними таких сервісних послуг
За підсумками минулого року до бюджетів надійшло податків та платежів на суму 11,3 мільярда гривень, у тому числі до державного бюджету – 4,7 мільярда гривень, місцевих бюджетів – 6,6 мільярда гривень. Обсяги податкових надходжень зросли на 17,4 відсотка, або на 1,6 мільярда гривень, у тому числі до державного бюджету – на 15,9 відсотка, або на 638 мільйонів гривень, до місцевих бюджетів – на 18,5 відсотка, або на понад 1 мільярд гривень.
На колегії також зазначалось, що за підсумками року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в області зросла на 18,1 відсотка у порівнянні з 2018 роком та становила 8672,0 гривень. Індекс реальної заробітної плати становив 110,1 відсотка.
Підсумовуючи обговорення голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет зауважив, що наразі у зв’язку з реалізацією реформи децентралізації найважливішою їх функцією стала координація роботи усіх гілок влади на місцях, оскільки без злагодженості дій неможливо досягти бажаного результату та забезпечити стабільний розвиток регіону: «У нас є одна земля, де ми живемо, і я впевнений, що наша мета для всіх єдина -: зробити так, щоб мешканці Хмельниччини були задоволені своїм життям, не хотіли нікуди виїжджати, працювали тут і народжували дітей, щоб їм тут було комфортно».
На думку представників ГУ ДПС у Хмельницькій області, які взяли участь у засіданні колегії ОДА, важливо що у ході колективної розмови неодноразово підкреслювалося, що додатковим резервом наповнення місцевих бюджетів є погашення податкового боргу. З цією метою територіальні підрозділи ДПС щомісячно надають в електронному вигляді об‘єднаним територіальним громадам переліки для проведення роз‘яснювальної роботи з погашення податкового боргу, особливо по сумах до 1020 гривень. В цілому варто сподіватись, що посилення співпраці ДПС та ОТГ дасть максимальний ефект у вигляді реалізації додаткових бюджетних резервів.