На засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради відбулося підписання територіальної угоди на 2020-2022 роки між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Федерацією профспілок області та Об’єднанням організацій роботодавців області. Засвідчили документ своїми підписами голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, голова федерації профспілок області Геннадій Харьковський та голова Об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець.
Як зауважив Дмитро Габінет, це дуже важлива для області подія:: «Конституція України не лише визнає людину найвищою соціальною цінністю, а й передбачає її право заробляти на життя працею у належних умовах та отримувати за це гідну винагороду. Підписання територіальної угоди з одного боку є формальністю. Але без цього неможливо наповнити слова тексту цього документу реальним змістом. Я знаю, яка колосальна робота була проведена профспілками, Організацією роботодавців, облдержадміністрацією та усіма членами робочої групи, і дуже вдячний усім за неї. Це не просто угода, це консенсус щодо основних підходів до розвитку економіки та забезпечення прав і свобод кожного працівника»
Дмитро Габінет висловив упевненість, що територіальна угода сприятиме і розвитку економіки, і підвищенню продуктивності праці, а головне, що вона відіграє важливу роль у забезпеченні соціально-економічних прав кожного мешканця Хмельниччини, який чесно заробляє заробляє собі на життя.
В угоді задекларовано завдання, які на думку робочої групи забезпечать сталий розвиток області та стабільне економічне зростання, зокрема, щорічне підвищення заробітної плати на 25 відсотків, створення не менше 10 тисяч робочих місць на рік, зростання зайнятості на 0,1 відсотка щороку, тощо.
Також у ході засідання проаналізували виконання територіальної угоди у минулому році. Перший заступник голови адміністрації Роман Примуш відмітив ряд позитивних тенденцій у соціальній сфері області у 2019 році. Так, середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-грудень становила 8672 грн, що на 18 відсотків більше у порівнянні з відповідним періодом 2018 року (17 місце по Україні).
Індекс реальної заробітної плати за січень-грудень 2019 року відносно відповідного періоду 2018 року склав 110,1% (по Україні – 109,8 відсотка). Виведено з «тіні» 9863 особи.
На думку представників Головного управління ДПС у Хмельницькій області, які взяли участь у роботі засідання, важливо, що у вирішенні соціально-економічних завдань чільне місце відведено сплаті податків, як фактору фінансової самодостатності та розвитку регіону, а також налагодженню чіткої системи інформаційного роз‘яснення законодавчих новацій для бізнесу.